Thule K-Summit XL

Majitelé větších vozů by v segmentu sněhových řetězů rozhodně neměli přicházet zkrátka. A to ať už se jedná o řidiče, kteří mají v své garáži vozy SUV, popřípadě jejich menší provedení, které je označováno jako Crossover. Ačkoliv daná auta jsou konstruována tak, aby zvládla případný složitější terén, ne vždy to stačí. Zvláště v zimě na ledu a sněhu se hodí mít dobrou výbavu. A jednou takovou jsou i sněhové řetězy Thule K-Summit XL. Ty dnes patří mezi to skutečně nejvíce exkluzivní, co značka Thule dokázala vyrobit. Ostatně i proto tento typ sklízí mnohé úspěchy. Jakmile se totiž podíváte na jeho vzhled a vlastnosti, bude vám jasné, proč tomu tak je.

Netradiční, ale funkční konstrukce

Zapomeňte na složité nasazování, jelikož řetězy Thule K-Summit XL se pouze uchytí na šrouby na vašich discích a následně se jednoduše nasadí na vaši pneumatiku. A to vše bez toho, aby se jakékoliv jejich část dotýkala prostoru za pneumatikou. Díky své kompaktnosti navíc oceníte i to, že se řetězy zaručeně nebudou dotýkat podběhů vozu, a to ani v případě skutečně malého místa. Není to však jediné pozitivum, které model Thule K-Summit XL má. Tím dalším je doslova blesková montáž, a to díky fixační páky, která je součástí daného řešení. Tou stačí pohnout jednou rukou, a rázem je řetěz na svém místě, dokonale uchycen a samozřejmě také dokonale vycentrován. Jednoduché a rychlé.

S jistotou perfektního záběru

Ačkoliv se nejedná o klasickou článkovou konstrukci, nabídnou řetězy Thule K-Summit XL opravdu prvotřídní vlastnosti. A to ať už jde o dobrý záběr na sněhu, tak i na bezpečnou jízdu na zledovatělé vozovce. Zde oceníte přídavné trny, které jsou na ledovou plochu to pravé. Samozřejmě díky kvalitě materiálu není problém dlouhodobější i náročné používání. A ve chvílí demontáže opět oceníte jednoduchost a rychlost, jelikož ani zde vás systém vnějšího uvolnění nezklame. Následně řetězy Thule K-Summit XL jednoduše sejmete, a to bez obav z toho, že by bylo nutné jakoukoliv část nechávat na disku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *